top of page

שגב ישראל אפריאט – קורבן של המערכת או עבריין מדופלם?

אז מי הוא שגב אפריאט?

לוחם הצדק ומגן החלשים, או נוכל שהחליט לנצל את המערכת ומצא דרך כיצד להשתמט מעבודה במשך שנים, להתחמק מתשלומי מיסים וחובות, להונות את מערכת המשפט והצדק וכיצד לאיים ולסחוט אנשים תמימים שפשוט לא הצליחו לעמוד בפני ההתרסות, המוניטין השלילי וההתקפות שלו במדיות החברתיות ופשוט העדיפו להשתיק אותן על ידי מתן הטבות, כספים וטובות הנאה.

רקע כללי

שגב ישראל אפריאט, בן 35, יליד בית שמש, הומוסקסואל מוצהר ו"פעיל חברתי".

מר אפריאט טיפח במהלך השנים תדמית של "לוחם צדק" כאשר הוא מחזיק בדף פייסבוק המונה כ 15000 עוקבים בשם "עוצרים את הנוכלות של הפירמידות" וקבוצה בשם "הקבוצה של עוצרים את הנוכלות" המונה כ - 11000 עוקבים.

בכתבה הבאה אנו חוקרים לעומק ומביאים עבורכם את כל המידע על מנת להחליט: האם מדובר בהתנהגות באדם נורמטיבי בעל התנהגות לגיטימית או בכרוניקה אמיתית של נוכל - בהסוואה של "לוחם צדק".

כרוניקה של נוכל – ההתחלה:

בשנת 2008 שגב שיצא מהארון, מגיש תביעה נגד עיתון ידיעות אחרונות על פגיעה בפרטיות ונזק כבד שנגרם לו כך לטענתו (ת"א 6023/07 שגב ישראל אפריאט נ' ידיעות אחרונות בע"מ).

שגב שצעד בשנת 2004 עם מדי צהל, כומתה ודגל של מצעד הגאווה, צולם על ידי העיתון ותמונתו עלתה בשני פרסומים שונים (שלא קשורים אליו).

כבר בתביעה זו ניתן לראות כי יש פער אדיר בין הטענות שטוען שגב לבין הראיות שסיפק ואשר לא הוכחו מעולם כגון:

1. החרם על ידי אביו

2. אלימות פיזית מאחיו

3. פיטורים ממקום עבודתו

4. פגיעה אנושה בפרטיותו

5. נזק ממוני ותדמיתי

בית המשפט אף התייחס לכך בהרחבה (בהמשך תוכלו לקרוא כי מדובר בכרוניקה של שקרים שחוזרת מתביעה לתביעה, בניסיון לסחוט כמה שיותר כספים).

"אף שהתובע העלה טענות שונות, הנזק לו הוא טוען - לא הוכח. התובע לא הביע כל ראיה חיצונית התומכת בטענותיו" – ניסח כבוד השופט דראל בפסק הדין שבסופו של דבר קיבל את התביעה בחלקה ופסק לידיעות אחרונות פיצוי של 50,000 ש"ח, אף על פי שגובה התביעה המקורי עמד על לא פחות מ – 1,000,000 ש"ח.

במספרים? בית המשפט החליט שהאמת במקרה הזה משולה ל 5%.

קישור לפסק הדין : https://bit.ly/2UVKKdT

כאמור, מדובר בתחילתה של בניית תוכנית זדונית והתנהלות שתלווה את מר אפריאט עשור לאחר מכן מתוך תובנה מאוד פשוטה :

 

למה צריך לעבוד קשה אם אפשר לייצר הכנסות מתביעות כנגד גופים כאלה ואחרים?

ניסיון ההתאבדות, מחלת הנפש ומה שבניהם:

מה הוא ניצול ציני של סיטואציה ומצבים? שגב יכול ללמד את כולנו.

שגב, הומוסקסואל מוצהר, הבין כי אמפתיה והזדהות היא חלק בלתי נפרד מהדרך להונות ולהוליך שולל, ולכן כבר בשנת 2014 הוא מתראיין לשתי כתבות: האחת במאקו והשניה באתר נידח בשם "בית שמש".

בכתבה במאקו הוא מספר בפרטי פרטים כיצד ניסה להתאבד כאשר הבין שהוא הומו בגיל 15. במרוצת השנים אף למד תרגיל חדש - בכל פעם שהוא מסתבך או מנסה לעשות סחריר (ספין) על מהלכים שכשל בהם, הוא מצייר עצמו כחולה נפש בעל נטיות התאבדותיות – כאשר מסמכים או עדויות מוצקות לכך מעולם לא פורסמו...תמוה? לא אצל מר אפריאט.

בבקשה לפטור ממתן לאגרה שהוגשה לבית המשפט מציין מר אפריאט כי הוא "נוטל כדורי ציפרלקס", מעבר לכך אין צירוף מסמכים רשמיים או עדויות כלשהן למחלת הנפש עליה דיבר כה רבות.

בתחקיר עולים שקרים וסילופים המעלים תהייה מה מסיפוריו של מר אפריאט הם בדיה ומה היא האמת:

1. בכתבה במאקו מספר אפריאט כי "מדובר ביועצת" אליה פנה לאחר שהחליט להתאבד, לעומת זאת בכתבה בבית שמש שפורסמה באותה שנה הוא טוען כי "הוא סיפר ליועץ בביה"ס" האם גם היועץ/יועצת יצאו מהארון לאורך השנה?

2. בכתבה במאקו טען שגב כי הוא לא סיפר להוריו ולו דבר על היותו הומו והם פשוט קיבלו ידיעה על כך שהוא ניסה להתאבד - זה היה התנאי שלו אל מול "היועצת". בכתבה בבית שמש הוא טוען כי : "בגיל 15 כשהבין כי נטיותיו המיניות שונות מהמקובל והוא הומו, הוא סיפר ליועץ ביה"ס שסיפר לאימו ז"ל שידעה ושמרה על שתיקה, להבדיל מאביו שתמך בו".

3. בשנת 2008 מגיש שגב תביעה כנגד ידיעות על כך שחשפו את היותו הומו, ומהצד השני הוא טוען בכתבה לבית שמש כי "בשנת 2008, הקים בבית שמש את קבוצת איג"י – תמיכה בנערים ונערות גאים".

4. בתביעה מול ידיעות הוא טוען כי אביו הרביץ לו, נישל אותו מהירושה ועוד טענות איומות, ואילו בכתבה בבית שמש הוא טוען שאימו שמרה על שתיקה כשקיבלה את הידיעה "להבדיל מאביו שתמך בו".

ניסינו למצוא את אותו יועץ או יועצת או לברר על המקרה אל מול הנהלת בית הספר בה למד מר אפריאט – אך העלינו חרס בידינו.

מופתעים משינוי הגרסאות, מהתביעה השקרית ומהכתבות המנסות לייצר אהדה מדומה? אנחנו ממש לא. בהמשך תוכלו לראות כי מדובר בשיטה עקבית.

לקישור לכתבה במאקו: https://bit.ly/3jFKpq3

קישור לכתבה בבית שמש : https://bit.ly/2UfSAOP

פתיחת עמותה – ותובנות לגבי החיים:

אז מה עושים עם 50,000 ש"ח ותובנות שבחיים לא צריך לעבוד קשה? קודם כל פותחים עמותה וכך עשה גם עשה מר אפריאט.

בשנת 2013 התאגדה עמותה בשם "שורשים של נתינה" בבית שמש, מקום מגוריו של שגב (שטען בתביעה מול ידיעות אחרונות שבכלל נזרק מביתו, נושל מהצוואה ועבר לגור עם דודתו, אבל נשאיר את חצאי האמיתויות והשקרים שלו לסוף).

בכתבת בלאי שפורסמה באתר נידח מספר שגב על תובנותיו לחיים, אלו שילוו אותו בהמשך ויגרמו לו להפוך לאדם שהפך להיות בסופו של יום : "תפיסתי האישית היא לסייע לקבוצות נרדפות, זו התורה כולה. ברמה האישית גם אני שייך לקבוצת מיעוט והפייסבוק הוא כלי מדהים להעברת אינפורמציה ובסיוע אפשר לנצל את הכלי ולהקים מחאה נגד מדינת ישראל". הכתב מציין כי "שגב מתנסח באופן מעניין, קולח ומרשים ביותר. כהומו הוא מרגיש נרדף גם ע"י המדינה".

נראה כי שגב מתחיל להבין בימים אלו את כוחה של הרשת החברתית ושם, בדיוק בנקודה זו, הוא מתחיל לרקום תוכניות – כיצד יהיה ניתן לנצל את הכח הזה לעשייה של עושר שלא במשפט – או במילים פשוטות יותר, איך ניתן "להתלבש" על חברות או אנשים, להשתמש בכח שצבר ברשתות החברתיות על ידי התרסה ושקרים וכיצד ניתן לסחוט ולהגיע איתם להסדרים כספיים, כך שלעבוד לא תהיה הבעיה.

מבדיקה שערכנו העמותה שהוקמה על ידי מר אפריאט מפרת חוק. לא הוגשו בה דוחות שנתיים זה מספר שנים, היא איננה מגישה דוחות על ניהול תקין בתוקף ולא מחזיקה באישור בתוקף לניקוי מס על תרומות לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה. בקרוב תוגש תלונה רשמית לנוגעים בדבר וניתן להם לבדוק.

מופתעים? תודו שלא.

קישור לאתר העמותות של ישראל : https://bit.ly/3h7lKso

איומים על שוטרים, תיקים פליליים מעצרים ומה לא:

להלן רשימת התיקים, העבר והעדויות לפלילים כנגד מר אפריאט:

18-05-69485 קבררה נגד אפריאט- הטרדה וצו למניעת הטרדה מאיימת. קישור להחלטה:

https://bit.ly/2UIt9Ws

17-12-58676 מדינת ישראל נגד אפריאט – שחרור ממעצר ימים.

https://bit.ly/3Ac1gX9

12-01-30822 מדינת ישראל נגד אפריאט - פגיעות בסדרי המשטר והחברה ובריונות. קישור להחלטה:

https://bit.ly/3qArVs9

מ"י 11-06-51372 מדינת ישראל נגד אפריאט – שחרור ממעצר ימים. קישור להחלטה :

https://bit.ly/3qDW4qO

מ"י 12508-12-17 מדינת ישראל נגד אפריאט – מעצר ימים.

https://bit.ly/35Z44J9

קללות על שוטרים ואיומים - https://bit.ly/3jtWoa2

צריכה של סמים על בסיס קבוע - https://bit.ly/3w46HnS

איום על שופטים ועורכי דין:

אז איך זה עובד בחייו של מר אפריאט?

אם בית המשפט משתף איתו פעולה השופט הוא הסמכות הראשית והערך העליון אך מה קורה כשבית המשפט מעביר ביקורת? השופט משוחד, לא מקצועי ואפשר להשתמש ברשתות החברתיות לאיים, לקלל ולגדף שופטים – כל האמצעים כשרים.

וכך היה באחד הפרוטוקולים בו שגב צעק לשופטת "כוס אמא שלך". ככה מר אפריאט מכבד את רשויות החוק.

קישור לפרוטוקול : https://bit.ly/3w4Z9Rx

אם עורך הדין הוא בצד שלו, אז הוא "מלך העולם", אם עורך דין מייצג את הצד שכנגד, כל האמצעים כשרים. לכלוכים, השמצות, לשון הרע וכל מה שיכול לגרום לעורך דין לחשוב פעמיים האם לייצג את הצד השני.

האם מדובר בלוחם צדק או עבריין מורשע? העובדות מדברות בעד עצמן. עבר עשיר של הרשעות בפלילים, קללות של שוטרים, איום על שופטים, לשון הרע כנגד עורכי דין וצריכה של סמים לא משאירים ספק : שגב ישראל אפריאט הוא עבריין מורשע!!!

מחד מזלזל בחוק ומאידך משתמש בצורה צינית בכל הזדמנות שהוא מזהה טרף, באותו חוק כדי לפגוע, להתעלל באנשים תמימים ולעשות שימוש ציני במערכת המשפט שהוא כלכך מזלזל בה.

החובות, הזלזול במערכת הציבורית והנוכלות האמיתית:

לפני שנציג דוגמאות לשיטה אותה פיתח מר אפריאט לאורך השנים, להלן חובותיו (חלק מהתובעים לא הגישו תביעות להוצאה לפועל בידיעה שאת הכסף הם לא יקבלו ולכן הרשימה גדולה הרבה יותר):

מספר תיק 03-21872-09-2 בנק הפועלים– סכום החוב : 112,411 אלף ש"ח.

מספר תיק 01-15225-58-1 די בי אס שירותי לווין – סכום החוב : 7,218 ש"ח

מספר תיק 01-38223-08-1 מקס איט פיננסים בע"מ – סכום החוב : 6,187 ש"ח

מספר תיק 34-06658-09-5 בית חולים איכילוב – סכום החוב : 4,706 ש"ח

מספר תיק 527769-02-17 בזק – סכום החוב : 2,779 ש"ח

מספר תיק 21-06569-07-6 אי.אר.אן – סכום החוב – 24,259 ש"ח

מספר תיק 521178-06-20 אלכסנדר בספלוב – סכום החוב – 5,531 ש"ח

מספר תיק 503996-09-20 עורך דין גיא בר – סכום החוב – 30,458

מספר תיק 17008584-10-8 בנק מזרחי- סכום החוב - 235,914 ש"ח

מספר תיק 518833-09-17 איי.גי.אם – סכום החוב - 32,608 ש"ח

מספר תיק 508924-01-20 חברת החשמל לישראל – סכום החוב - 3,411 ש"ח

מספר תיק 519994-03-10 בית החולים איכילוב – סכום החוב - 1,170 ש"ח

מספר תיק 26-08524-07-0 לישראל בע"מ סכום החוב – 77,623 ש"ח

ניתן לראות ללא כל ספק כי מדובר בשיטת נוכלות מתוחכמת.

 

הלוואות מבנקים, חברת חשמל, אינטרנט, לווין, אנשים פרטיים, הפסדים בבתי משפט (חלקם על לשון הרע כי תכלס מה אכפת לך ללכלך כשאתה לא באמת משלם) ואפילו בתי חולים – שגב הנוכל לא בוחל בכלום. אפשר להשתמש בשירותים, לגדף, להפסיד ולגרום להוצאות לצד השני, אבל לשלם? הצחקתם אותו.

סה"כ חובות : 544,275 ש"ח – הופכות את שגב לנוכל אמיתי על מלא.

קישור לדוח מהוצלפ בקישורים הבאים:

https://bit.ly/3h5OqlL

https://bit.ly/2SCAztR

השיטה ,ניצול מערכת המשפט וכל מה שמסביב:

מעבר להסתבכויותיו הפליליות של מר אפריאט, המעצרים, מעצרי הבית ,התיקים הפתוחים שעדיין בבירור החובות האדירים וההתחמקויות מתשלומים, מר אפריאט הבין דבר או שניים במהלך השנים: ישראל היא גן עדן לחייבים!!

תוכנית העוקץ אותה פיתח מר שגב אפריאט:

מצד אחד משתמש שגב בדפים ,הקבוצות שברשותו והכח שצבר ברשתות החברתיות כ"לוחם צדק" על מנת ללכלך, לפגוע ולהוציא לשון הרע.

מר אפריאט משמש כשופט וכתליין בו זמנית ואף בחלק מהמקרים הובא לידיעתינו כי הוא גרם להתמוטטות נפשית של מספר אנשים.

מר אפריאט פועל מתוך ידיעה מאוד ברורה: אם הוא נתבע או תובע ומפסיד הוא פשוט לא משלם וכך במהלך השנים צבר מר אפריאט הפסדים וחובות של מאות אלפי שקלים שלא שולמו וסביר להניח לא ישולמו לעולם.

מן הצד השני, ברגע שעולה בידו האפשרות ומישהו מגיב לו חזרה זאת לאחר שהגיעו מים עד נפש, הוא תובע סכומים אדירים בבית משפט ובלי להניד עפעף אף מבקש פטור מאגרה בשל מצבו הכלכלי - ניצול ציני של מערכת המשפט בישראל.

מר אפריאט מסתיר מבתי המשפט במכוון את חובותיו ומקצין את מצבו הכלכלי הרעוע בתקווה שבית המשפט והנתבע לא יעשו "אחד ועוד אחד" והתביעות המוגזמות וההזויות שהגיש יתקבלו - נוכלות אמיתית בחסות החוק.

ת"א 19-03-47957 מייסמארטי וקורן נגד אפריאט.

מוגשת תביעת לשון הרע על ידי מייסמארטי ומר קורן. מר אפריאט מגיש תביעה כנגד על סך 144,000 ש"ח בטענות של "אכלו לי, שתו לי". בית משפט מחליט להתחשב (כאשר מר אפריאט מסתיר במכוון את חובותיו) ומקבל את הבקשה לפטור – נכון לשעת כתיבת שורות אלו, עדיין לא התקבלה הכרעה בתיק.

ת"א 21646-01-21 אפריאט נגד טודובום ועוד 20 נתבעים.

מר אפריאט מגיש תביעה קנטרנית על לשון הרע והטרדה מאיימת לבית משפט המחוזי בירושלים על סך (תיראו מופתעים) 6,000,000 ש"ח עם בקשה לפטור מאגרה, פעם נוספת צירף מר אפריאט את אותן טענות לבקשתו : "אני מסכן" ," אין לי חסכונות", "תרחמו עלי". בית המשפט לא מתרשם וקובע כי יש לשלם את האגרה. התביעה נדחית ונפסקים הוצאות של 1500 ש"ח (מיותר לציין שהן לא שולמו עד לרגע זה).

בהחלטה קובע בית המשפט קבע כי : "המערער הסתיר מידע, כשל מלספק הסבר מניח את הדעת להודעה שנשלחה על ידו בה הוא מוצג כפקיד במשרד עורכי דין, ולהודעה אחרת מטעמו ממנה עולה שהוא רוכש סמים, האמור בצירוף הימנעותו של המערער מלחשוף לפרטי פרטים את מצבו הכלכלי, מבססים היטב את מסקנתו של הרשם הנכבד לדחות את בקשתו לפטור מאגרה".

קישור להחלטה : https://bit.ly/3ya65yw

שגב ערער על ההחלטה, הפסיד, קיבל תשלום הוצאות של 2000 ש"ח נוספים אשר גם הם מעולם לא התקבלו.

קישור להחלטה בערעור: https://bit.ly/3hlwmTG

52205-04-21 קורן נגד אפריאט ומנהלי קבוצת עוצרים את הנוכלות בפייסבוק.

אפריאט ומנהלי הקבוצה נתבעים ב 350,000 ש"ח על הוצאת דיבה. מר אפריאט מגיב בתביעה כנגד אשר זהה לאותה תביעה שהגיש במחוזי רק הפעם התביעה היא כנגד שלושה אנשים ולא כנגד 20 וסכומה עומד "רק" על סך של 600,000 ש"ח.

פעם נוספת מסתיר שגב ישראל אפריאט במכוון את הנתונים האמיתיים בדבר עברו הכלכלי, ההפסדים בבתי המשפט התביעות שהגיש בעבר ובכך מנסה להערים על בית המשפט. נכון לכתיבת שורות אלה – לא התקבלה החלטה בנידון.

ע"ע 35899-06-17 : אפריאט נ' איי.ג'י.אם.די. בע"מ.

שגב ישראל אפריאט תובע את מעסיקו על אפליה מגדרית. מר אפריאט טוען כי הוא הופלה ופוטר על רקע היותו הומוסקסואל מוצהר ובין היתר תובע (בפעם המי יודע כמה) על לשון הרע את חברת איי.גי.אם די בע"מ.

בפסק דין שניתן על ידי בית המשפט לערעורים הוא דוחה את התביעה ומקבל את טענות החברה ופוסק לחובתו של מר אפריאט פיצוי והוצאות עורכי דין. מר אפריאט מערער ומפסיד שוב. כרוניקה של התנהלות למיותר לציין כי התשלום לא הועבר לחברה עד לרגעים אלו וכי התיק בהוצאה לפועל (מספר תיק 518833-09-17 איי.גי.אם) תפח לחוב של 32,608 ש"ח.

ת"א 1746-06-21 : אפריאט נ' בית חולים וולפסון

בתאריך 1.6.21 מגיש מר אפריאט תביעה כנגד בית החולים וולפסון על סך של 1,355,000 ש"ח. גם הפעם הוא מצרף לתביעה בקשה לפטור מאגרה. בית המשפט מבקש לקבל מסמכים רבים ולקבל את החלטת היועץ המשפטי לממשלה בנידון. נכון לכתיבת שורות אלו לא התקבלה החלטה בנידון.

קישור להחלטה : https://bit.ly/3y2drDS

ניתן לראות בבירור כי מדובר בכרוניקה ותהליכים ידועים מראש. הגשת תביעות גרנדיוזיות, גרימת נזק והוצאות לצד הנתבע, בקשה לפטור מאגרה שלרוב לא מתקבלת, קבלת הוצאות ואי תשלום שלהם – תשלום של פיצוי הוא חלק שולי בחייו של מר אפריאט.

ת"א 37113-05-21 : אפריאט נ' פייסבוק

מר אפריאט ממשיך להכות לכל עבר והפעם הקורבן התורני חברת פייסבוק העולמית. מר אפריאט תובע לא פחות מ 300,000 ש"ח על כך שפייסבוק חסמו אותו משימוש בפרופיל האישי ובדף הפייסבוק שלו לשתי תקופות של חודש ימים. גם הפעם (ניחשתם נכון) מוגשת בקשה לפטור מאגרה.

הפעם, כיוון שלא התקבלה תגובה מטעם פייסבוק, מקבל מר אפריאט את הפטור המיוחל, כמובן תוך כדי הסתרת העובדות והפרטים המלאים מבית המשפט ועל ידי "הלנה על מצבו הכלכלי הקשה".

קישור להחלטה : https://bit.ly/3du8dZP

סך כל התביעות (מאוד סביר בעליל) עומד על 9,149,000 ש"ח. שגב ישראל אפריאט פיצח את השיטה! מצד אחד לא משלמים מצד שני תובעים בלי הכרה.

*ההסדרים, טובות ההנאה ההתחמקות מתשלום מיסים ועשיית עושר שלא במשפט:

אז מה מסתתר מאחורי הקלעים, מה ההסכמים שנעשו בפועל ומה גודל התרמית, קשה לפענח בבירור, אבל ניתן לקורא הסביר מעט כלים כדי להבין איך עובדת השיטה של מר אפריאט.

למה לשלם מיסים? זה מיותר:

מר אפריאט לא ממש מתבייש, אדרבא, הוא מתגאה בכך שהוא אזרח לא משלם מיסים. עד כמה זה מקומם? אנחנו האזרחים הפשוטים משלמים מיסים כחוק ואילו מר אפריאט הוא מעל לחוק. פשוטו כמשמעו.

בפוסט שהתפרסם ב"סטטוסים מצייצים" ב - 2013 מצוטט שגב שאומר : "נכון- אני לא אזרח משלם מסים. מודה: שקל לא רואים ממני". למי שמהרהר לעצמו מדוע, גם ב 2013 השתמש שגב באותם תירוצים. "אין לי כסף", "אין לי שקל", "תרחמו עלי, אכלו לי, שתו לי".

קישור לפוסט : https://bit.ly/3A5v8nY

בפוסט נוסף אשר פורסם בדף "עוצרים את הנוכלות של הפרמידות" אותו מנהל מר אפריאט הוא מבקש עזרה במציאת מקום עבודה ורושם: "לעבוד בשחור כשהמדינה לא מותירה לך ברירה זו לא גניבה, זו המציאות ובשנה האחרונה עשיתי מלא כסף בשחור".

קישור לפוסט: https://bit.ly/3hi36NE

ברשומה (פוסט) נוספת שפורסמה ב 18.1.21 וקשורה גם היא למכירת הספר (אשר נמחקה – נראה כי מר אפריאט עושה ככל יכולתו להעלים ראיות) הוא מתרברב פעם נוספת כי הוא ותשלום מיסים הם שני עולמות נפרדים : "מפה לשם אני מתחיל לשווק בשחור את הספר שלי שבינתיים ימכר בשחור. כשמדינת ישראל תרצה מיסים היא מוזמנת לפנות אלי".

קישור לפוסט: https://bit.ly/3heLguO

צודק מר אפריאט, כל העולם ואשתו הם נוכלים (כשהם לא מוכנים לשלם לו לכאורה או לספק לו טובות הנאה) אבל להתחמק מתשלום מיסים.... זה תקין.

משמעות המונח הוא שצד אחד מתעשר על חשבון הצד האחר, כשהדבר לא מגיע לו.

לאורך שנים מנהל מר אפריאט אורח חיים דו צדדי. מצד אחד הוא מתנגח בחברות ואנשים ספציפיים. אם הם אינם מוכנים להיכנע ולהגיע איתו להסדר כספי – הוא מוסיף עליהם פרק בספר אותו רשם (עליו נרחיב בקרוב).

מהצד השני מקרב אליו מר אפריאט כל חברה או אדם אחר אשר מוכנים לשלם לו ובכך הופך אותם ללגיטימיים בפני קהל העוקבים שלו (גם כאשר מדובר בחברות אשר פעילותן חשודה בהרבה מאשר השאר).

התהליך ברור. מי שמשלם – מר אפריאט מכשיר אותו. מי שלא מוכן? הוא משתמש בכל כוחו על מנת להסב לו נזק ופגיעה במוניטין בתקווה שהוא יסכים לשלם ולהגיע עימו להסדר, במידה ולא? צפוי עבורו פרק בספר "נשבע לך שזה לא פירמידה".

שיטת הסחטנות:

כאמור, בשנתיים האחרונות מקדם מר אפריאט ספר אשר כתב ואשר נמכר בסכום של מעל 100 ש"ח. ממחקר שערכנו ניתן למצוא כי בקבוצה ובדף אשר מר אפריאט מנהל קיימים לא פחות מאשר 42 פוסטים המבקשים מהקוראים, אשר בנו אמון מולו במהלך השנים, לרכוש את הספר.

התרגיל הוא ברור. קודם רוכשים אמון, אחרי זה דוחפים להם ספר לקנייה מתוך ההנחה כי תובנת העוקבים תהייה - מה שרשום בספר כניראה זאת האמת. אז זהו,שלא.

1. כפי שנרשם לעיל מכירת הספר נעשית בשחור מה שאומר שמי שרוכש אותו פועל ביודעין כנגד החוק ומדינת ישראל ותומך בעבריין המיסים שגב ישראל אפריאט.

2. למר אפריאט אין שום רקע השכלתי אשר מאפשר לו להכריע בעניינים פיננסיים. מעבר למה שהוא רושם על עצמו הוא לא בוגר שום מכללה, אונברסיטה או אפילו קורס המאפשר לו לנתח את הפעילות הפיננסית של חברה או אדם כזה או אחר.

3. למר אפריאט אישיות מאוד סלקטיבית. אמוזה שרכשה עבורו מחשב והבטיחה לשווק את הספר שלו קיבלה על ידו "הכשר" אל מול עשרות אלפי העוקבים שלו אף על פי שהיא מבטיחה התעשרות קלה ורווח פסיבי ואף בימים אלה עלתה לכותרות ככזו שנחשדת כהונאת פונזי.

5. הספר שלו מכיל מידע רק על אותן חברות אשר לא הגיעו עמו להסדר.

וכך פועלת השיטה, בפעם המי יודע כמה.

בכל מספר ימים עולה פוסט שקורא לקהל העוקבים שלו הן בקבוצת עוצרים את הנוכלות של הפירמידות (מונה כ 11,000 עוקבים) והן בדף עוצרים את הנוכלות של הפירמידות (מונה כ 15000 עוקבים), לרכוש את הספר.

הקורא התמים, אשר מניח כי הקבוצה והדף תפקידם להגן עליו מפני פירמידות למיניהן, מתפתה לקנות את הספר בעקבות האמון אשר נבנה עם השנים אל מול מר אפריאט "לוחם הצדק" וכך מר אפריאט היקר מצליח לייצר הכנסות, להתחמק מתשלום מס הכנסה ומע"מ ולהערים על הרשויות ובתי המשפט כאשר הוא מבקש פעם אחר פעם פטור מתשלום אגרה.

ואותו קורא תמים? הוא בטוח שהכסף עובר למאבק כלשהו או למלחמת שקר כלשהיא כאשר בפועל הכל הולך לכיסו של מר אפריאט שחי על חשבון הפראיירים שמזינים אותו.

קישור לאחד מעשרות הפוסטים : https://bit.ly/3x8A61z

ניתוח עסקי, ניסיון פיננסי ומה שבערך:

אז היה ניתן להניח שאדם "משכיל" כמו מר אפריאט יבצע ניתוח עסקי מעמיק לחברות עליהן הוא רושם ומשמיץ.... אז ניתן.

בפרוטוקול דיון, בתיק בו הפסיד שגב (בספלוב נגד אפריאט) נשאל מר אפריאט מספר שאלות בסיסיות על ידי השופט :

- האם צפית בדוחות הכספיים של החברה?

בתשובה גמגם מר אפריאט : "לא ראיתי, אולי ראיתי, ראיתי אבל לא זוכר מתי"

קישור לפרוטוקול : https://bit.ly/3Att3m6

- מה ההשכלה שלך?

בתשובה ענה מר אפריאט : "אני תסריטאי ואין לי השכלה אקדמאית".

קישור לפרוטוקול: https://bit.ly/2TCnRM3

-האם נעזרת באיש מקצוע על מנת לקבוע כי החברה היא פירמידה?

בתשובה ענה מר אפריאט : "נעזרתי במישהו שהוא חוקר כתות".

קישור לפרוטוקול: https://bit.ly/3xebHYl

למעשה מר אפריאט, חסר ההשכלה, שאינו מעיין בדוחות כספיים ונעזר בחוקר כתות (ולא כלכלן או מישהו בעל ידע וניסיון פיננסיים) הופך להיות התליין בכיכר העיר ומחליט מי לחיים ומי למוות (מי תעלה לדף ולקבוצה כחברת הונאה ללא כל בדיקה ומי תשלם ותתחמק מאימת השחרתה בציבור) - זאת ללא שום הסמכה, ידע או יכולות.

היום בו כל התמונה מתבהרת:

מר אפריאט שכאמור מנהל דף וקבוצה אשר צוברים תאוצה? מחליט שהגיע הזמן להרוויח כסף מהדף וכך הוא מצהיר בתחילת שנת 2020 :

"בקרוב ממש העמוד יודיע על אפיק חדש לבעלי עסקים. העמוד יציע תעודת מהימנות בכפוף "לבדיקה מעמיקה" לאחר שיעבור את בחינת היועץ המשפטי שלנו 

קישור לפוסט :https://bit.ly/3ytwNSz

מר אפריאט יחד עם עורך דינו החליטו לכאורה להכשיר חברת פונזי (בעליה מישל טרוני התוודה על כך בשידור חי) תמורת כסף ובכך גרמו לחיילים משוחררים להפסיד 30 מיליון שח.

קישור ל"אישור" שניתן : https://bit.ly/36ftgvq

מה "שתמוה" הוא שאותו "יועץ משפטי" (עורך דין כהן) הוא גם זה אשר מספק חוות דעת משפטית שלילית "פרו בונו" כאשר הנתבע הוא מר אפריאט.

32639-10-20 בינקין נגד אפריאט קישור לכתב תביעה והגנה : https://bit.ly/3yrBfBE

ניגוד עניינים? קו אפור? לעורך דין כהן זה לא ממש מפריע.

הדובדבן שבקצפת – החיבור עם אמוזה:

מר אפריאט, המתיימר להיות "לוחם הצדק" של ישראל, כניראה ועשה את טעות חייו.

הסיפור מתחיל לפני כשנה. מר אפריאט מפרסם בדף ובקבוצה שברשותו כי הוא התמנה להיות "היועץ העסקי" של חברה חדשה בשם "אמוזה". מר אפריאט (שכבר צויין כי אינו מחזיק בתארים או השכלה פיננסית) מעלה הילוך בדו פרצופיות שלו וקובע קבל על ועדה : "חברת אמוזה היא חברה כשרה".

עד לרגע כתיבת שורות אלו פורסמו על ידי שגב ישראל אפריאט עשרות פוסטים אשר למעשה "מכשירים את השרץ". חברת אמוזה ובראשה כוכבי הרשת מישל ודניס מעלה קמפיין אגרסיבי אחר קמפיין מכירתי וקוראים לכל איש ואישה לבוא ולהשקיע כסף כדי להתחיל ולייצר הכנסה פסיבית של עשרות אלפי שקלים בחודש.

אם למר אפריאט היתה השכלה פיננסית בסיסית והיה מבין מעט בעולם ההשקעות הוא היה יודע כי הבטחה להכנסה (ועוד פסיבית) זה דבר מסוכן מעין כמוהו והיתה נדלקת לו מנורה אדומה להזהיר את קהל מעריציו מפני השקעה מן הסוג הזה.

מר אפריאט מוסיף חטע על פשע ומגיב בפוסט לדו"ח שיצא על ידי מומחה בעל 20 שנות ותק ודוקטור לכלכלה הקובע כי חברת טודובום היא איננה הונאת פונזי וטוען כי אותו מומחה "אינו יודע להגדיר מה היא הונאת פונזי". שגב בעל 0 שנות הניסיון וללא השכלה פיננסית בסיסית יודע לאבחן בצורה יסודית יותר מאשר דוקטור לכלכלה – מה היא הונאת פונזי. נו טוב.

אז מה היא הונאת פונזי? כאשר חברה מבטיחה הכנסות למשקיעים היא למעשה יוצרת "גיבנת פיננסית" אשר גדלה ממשקיע למשקיע אותה "גיבנת" לרוב משולמת על ידי ההכנסות המתקבלות מן המשקיעים הבאים בתור והאם למעשה "מממנים" את אותם התשלומים.

כך לכאורה קרה במקרה של אמוזה – אין הסבר אחר לסרטונים ברשת שמדברים על "80000 ש"ח הכנסה פסיבית" אין חיה כזו. אבל שגב? הוא עסוק בלשכנע את כל מי שמנסה לקרוא עליו תיגר כי "חברת אמוזה היא חברה כשרה וכי הוא בדק את פעילותה לעומק" מיותר לציין כי הוא דוחף אותם להשקיע באותה חברה.

שגב מספר כי חברת אמוזה התחייבה לשווק עבורו את הספר המהולל וכי הם קנו עבורו מחשב נייד והרי כבר למדנו כי כאשר מדובר בטובות הנאה? מר אפריאט הופך לפתע לעיוור ומתעלם מכל אזהרה אפשרית.

ראו זה פלא. בחודש יולי 2021 משודרת כתבה בת 2 חלקים על חברת אמוזה ושגב אפריאט. בכתבה מוצגת השיטה להוצאת כסף מחיילים בודדים ומשוחררים, נראה כיצד מר אפריאט חבר לכוכבי הרשת ויחד דאגו הם לסמא את עיניהם של עשרות אלפי עוקבים תמימים.

מר אפריאט נראה מסתובב במשרדי החברה, מתראיין ומעלה לייבים שבהם פעם אחר פעם הוא חוזר על המנטרה "אמוזה היא חברה כשרה".

בפועל, נראה כי אלפי המשקיעים בדרך לאבד את כספם וכי מר אפריאט (בפעם המי יודע כמה) עשה איפה ואיפה כאשר מדובר בכיסו הפרטי.

לקישור לחלק הראשון בכתבה ששודרה בערוץ כאן - https://bit.ly/3A9gBro

לקישור לחלק השני בכתבה ששודרה בערוץ כאן - https://bit.ly/3dw74ks

לסיכום וסיום אנחנו מעלים מספר שאלות:

1. במשך שנים מר אפריאט לא עובד, ממה הוא מתפרנס וממה הוא חי?

 

2. האם יש לו השכלה פיננסית? והאם יש בידו את הכלים לבצע ניתונים פיננסיים לחברות?

3. האם חצי מיליון שקלים חוב שצבר מראה על שיטה כלשהיא?

4. האם 9.2 מיליון שקל תביעות ובקשה בכל אחת מהן לפטור מאגרה, מציירות את פרצופו האמיתי?

6. האם העמותה אשר מוחזקת על ידו היא חוקית או שאינה מצהירה במשך שנים על פעילות תקינה?

7. האם ניתן לראות מגמתיות בשקרים והסילופים שהוא מגיש פעם אחר פעם לבית משפט?

8. האם ניתן למצוא שקרים על גבי שקרים בגירסאות השונות אשר הוא מספק לעיתונאים בדבר עברו?

9. האם יש עדות לכך שהוא אכן "חולה נפש" או שמדובר בתרגיל שחוזר על עצמו כדי לנסות וליצור אמפתיה?

10. האם מדובר באדם שאיים על שופטים, עורכי דין ושוטרים?

11. האם מר אפריאט משלם מיסים כמו כל אחד במדינת ישראל?

12. האם הוא משתמש באמון שצבר למכור את הספר אותו רשם ושם באופן סלקטיבי הוא מתנגח רק במי שלא מוכן לשלם לו?

14. והכי חשוב, האם תמורת בצע כסף הוא היה מוכן למכור את שמו, את קהל העוקבים שלו ולמעשה הכשיר חברה בעייתית ולמעשה גרם להפסדים של מיליוני שקלים לאנשים תמימים?

תחליטו אתם.

bottom of page